29. jaanuaril kuulutati välja Noorte arengupreemia ehk Duke of Edinburgh's Award programmi algus Eestis. Arengupreemia ehk DoE Award on üle maailma tuntud noorte arenguprogramm, mis on viimase 60 aasta jooksul inspireerinud miljoneid noori inimesi oma elu muutma. Programm käivitub Eesti Skautide Ühingu ja Briti saatkonna toel.

Briti saadik Theresa Bubbeari sõnul on tal väga hea meel, et ka Eesti noored saavad nüüd programmiga liituda. “Loodan südamest, et paljud noored inimesed kasutavad võimalust avastada ning arendada oma tugevusi ja andeid, millele nad saavad toetuda ka edasises elus,“ rääkis saadik.

Eesti peaskaut Kristjan Pomm ütles: “Duke of Edinburgh Award või eestipäraselt noore arengupreemia annab noorele võimaluse Eesti Skautide Ühingu programmiosana ise seada endale arengueesmärke ning neid ellu viia. Arengupreemia programm paneb noori võistlema vaid iseendaga, õpetades enda arengu eest ise vastutust võtma ning nägemaks laia valikut võimalusi enda arendamiseks, mis võib olla suunda andvaks nii edasise haridustee kui elukutse valikul.”

Duke of Edinburgh Award on vabatahtlik, mitte-võistluslik enesearenguprogramm, millest saavad võtta osa kõik soovijad vanuses 14–24 aastat. Noored, kes programmi läbivad, muutuvad palju enesekindlamaks ja vastupidavamaks, arendavad oma kommunikatsioonioskusi ja liidriomadusi ning õpivad keerulistele olukordadele lahendusi leidma. Arenguprogramm algatati Suurbritannias 1956. aastal ning tänaseks on saab sellega liituda rohkem kui 140 riigis koolide, ülikoolide, tööandjate, noorte organisatsioonide ja paljude skautide ühingute kaudu, sh UK Scout Association kaudu.

Eesti Skautide Ühing on Eesti üks tugevamaid noorteorganisatsioone pakkudes iganädalaseid tegevusi ning tuues kokku erinevate oskuste ja vajadustega lapsi kogu Eestist, maakohtadest ja linnadest, eestikeelsest ja venekeelsest keskkonnast. 

Liida sisu
Eesti Noorsootöö Keskus
Sisselogimine
Liitu uudiskirjaga

Previous issues

Uudiskirja arhiiv