Narvas asuv Eesti vanim noortekeskus tähistas hiljuti oma 20. sünniaastat. Tegus noortekeskus on 20 aastat hiljem endiselt aktiivne ning kaasatud paljudesse üleriigilistesse programmidesse.

Narva noortekeskuse juhataja Jana Markova lausus, et noortekeskus toob kokku noored, kes on aktiivsed, kellel on uusi ideid ning need, kes tahavad midagi iseseisvalt teha või näiteks oma oskuseid proovile panna. Võimalusi selleks on keskuses palju. Noorte käsutuses on arvutid, foto- ja videotehnika, muusikariistad, video- ja helisalvestuse ruum, tantsuklass, seadmed, tööriistad ning kõik vajalikud “pisiasjad” töötubade korraldamiseks. 

Samuti on noortel võimalus keskuse kaudu korraldada mitmesuguseid üritusi – heategevuskontserte, tantsumaratone ja konkursse. Selleks on noortel abiks keskuse noored spetsialistid, kes annavad nõu, õpetavad koostama tehnilist plaani, kirjutama stsenaariume ja aruandeid.

Noorte soovil on Narva noortekeskus loonud näiteks mälumänguklubi Mis? Kus? Millal?, mille regulaarselt toimuvate turniiride parimad võistkonnad osalevad koguni vabariiklikel võistlustel. Lisaks on viimase aasta jooksul korraldatud viktoriine, millest on osa võtnud juba üle 900 inimese.

Edukate spetsialistide hüppelaud

Tegusast Narva noortekeskusest on välja kasvanud mitmeid tuntud spetsialiste ja juhte noorsootöö valdkonnas. Üheks neist näiteks praegune Eesti Noorsootöö Keskuse direktor Edgar Schlümmer, kes on varasemalt töötanud Narva noortekeskuses spetsialistina. "Oleme äärmiselt uhked, et meie töötajad ja kasvandikud teevad suurepärast karjääri ning saavad kõrgelt hinnatud spetsialistideks," lausus Markova.

Eesti Noorsootöö Keskuse direktor Edgar Schlümmer, kes külastas ka ise hiljuti 20. sünnipäeva tähistavat Narva noortekeskust, ütles, et tunnustab Narva noortekeskust nende 20 aasta pikkuse panuse eest noorte ja noorsootöö arengusse.

"Narva noortekeskuse aktiivne tegutsemine on piirilinna noortele loonud hulganisti võimalusi, mis toetavad noorte arengut, annavad uusi teadmisi ja oskusi ning rikastavad nende väljavaateid tulevikuks. Mul on väga hea meel näha, et Eesti vanim noortekeskus, kus minagi oma noorsootöötaja karjääri alustasin, jätkab jõuliselt oma tööd noorte elu paremaks muutmisel," ütles Schlümmer.

20 aastat traditsioone

Narva noortekeskuse rajamise idee tõi 20 aastat tagasi Narva linna Anne Kivimäe, kellest sai ühtlasi ka keskuse esimene direktor. Kivimäe on palju aastaid töötanud Haridus- ja Teadusministeeriumi noorsootööosakonnas ning andnud kaaluka panuse noortevaldkonna strateegilisse arengusse. Täna on Kivimäe ka Tartu Ülikooli Narva Kolledži õppejõud noorsootöö erialal.

Markova sõnul jätkab Narva noortekeskus traditsioone, mis on loodud Kivimäe töötamise ajal ja on säilinud keskuse järgmiste direktorite – Ilona Ignatuhhina ning hiljem Anna Konovalova – töö käigus ning tekkinud Narva noortekeskuses. "Juba 18. aastat tegutseb siin edukalt Narva noorteparlament, traditsiooniks on näiteks ka töömalevate korraldamine ja rahvusvahelise noortepäeva tähistamine," kirjeldas Markova.

Iga päev külastab Narva noortekeskust 40-60 noort inimest. "Meil on ilus maja, heas korras territoorium kaasaegse spordiväljakuga ja suurepärane loovkeskkond," ütles Markova, kelle sõnul on noortesõbraliku keskkonna kujundamisel oluline roll ka noortekeskuse töötajatel, kes pingutavad igapäevaselt selle nimel, et noortel oleks koht, mis aitab neil areneda ja võimaldab teostada nende ideid.  

Liida sisu
Eesti Noorsootöö Keskus
Sisselogimine
Liitu uudiskirjaga

Previous issues

Uudiskirja arhiiv