Laagrid

Tere tulemast noortelaagrite kodulehele!

Siit leiate vajalikku informatsiooni noortelaagri korraldamiseks (sh nõuded ja rahastamine) ning Eestis toimuvate laagrite kohta.

Noortelaagrite tegevus Eestis on selgelt reglementeeritud. Noorsootöö seadusega on kehtestatud tingimused laagripidajatele, laagrikeskkonnale ja personalile. Noortelaagrites on noorel võimalus ennast arendada sisutihedas programmis, turvalises keskkonnas, järelevalve all ning reeglina looduslikult kaunis kohas.

Noorte püsilaager ehk noortelaager on äriregistrisse, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse või usuliste ühenduste registrisse kantud isiku, riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutuste riiklikusse registrisse kantud asutuse või avalik-õigusliku juriidilise isiku laager, mida peetakse noortelaagri põhimääruse ning valdkonna eest vastutava ministri antud noortelaagri tegevusloa alusel ning mille ühe vahetuse pikkus on vähemalt kuus ööpäeva ja mis tegutseb aastas üle 60 päeva.

Noorte projektlaager on äriregistrisse, mittetulundusühingute ja sihtasutuste registrisse või usuliste ühenduste registrisse kantud isiku, riigi- ja kohaliku omavalitsuse asutuste riiklikkusse registrisse kantud asutuse või avalik-õigusliku juriidilise isiku laager, mida peetakse valla- või linnavalitsuse loal ning mille ühe vahetuse pikkus on vähemalt kuus ööpäeva ja mis tegutseb aastas kuni 60 päeva.

Koondprojekti „Noorte tervistav ja arendav puhkus“ rahastatakse Hasartmängumaksu Nõukogu poolt eraldatavatest vahenditest.

***********************************************************************

Sügisene laagrikorraldajate seminar-koolitus

Sügisene laagrikorraldajate seminar-koolitus toimub 20.-21.09.2018 Kääriku Spordikeskuses. Kutse leiate SIIT. Registreerimine on avatud kuni 10.09.2018 https://www.entk.ee/node/3196 kaudu. Täpne programm on selgumisel.

Arvete tellimine osalustasu jaoks:

DO Spordiklubi
do@do.ee
Andres Põhjala
Telefon 5096511

Seminari osavõtumaks on 50 eurot.

Liida sisu
Eesti Noorsootöö Keskus
Sisselogimine
Liitu uudiskirjaga

Previous issues

Uudiskirja arhiiv